SEN ÖĞRETMENSİN

Okul dışında karşılaştığım bazı kişiler oluyor, diksiyonu duruşu olaylara yaklaşımı hemen soruyorum siz öğretmen misiniz? Evet diyor, nereden biliyorsunuz! Çünkü öğretmenime çok benziyorsunuz.

Öğretmenler birbirine benzer. Herkesi kucaklayan yanıyla ortada güçlü duruşlarıyla kıyafetleriyle öğretmenler birbirine benzer. Derdi aynıdır hayali hedefi heyecanı aynıdır.

Memleketimizin eğitimine, gelişimine ve bireylerin değişimine katkıda bulunan değerli öğretmenim; ülkendeki farklılığın bereketini yaşatır, her bireydeki güzelliği keşfedersin. Sen öğretmensin!

Geçmişe baktığında bireysel kimin ne yaptığının önemi olmadığını ama her bireyin etkisinin farkında olarak bireyselliği önemser, toplumsallığı öğretirsin. Sen öğretmensin.

Sen girince ayağa kalkarız, bu kalkış ilme saygı irfana hürmet ve alime değer vermektir. Sen öğretensin.

Gelmişi geleceği, dünyayı ahireti, zamanı mekanı, sevgiyi saygıyı öğretensin. Sen öğretmensin.

Sakin sesin duruşun, hele o gülüşün. Cesaretim dayanağım hedefim ve iç sesimsin! Sen öğretmensin.

“Yetişmiş bir insan altın hükmündedir, eğilse de bükülse de değerinden bir şey kaybetmez” derdin. Altın haline getirirken verdiğin ter ile sen öğretmensin!

İyi bir şeyler yaptığımda hep sen gör istedim, kötü şeyler yaptığımda görmemeni diledim. Eğitimci affedici olur der yeniden yenilerdin beni. Konuşmadan bana bakışınla anlatırdın çünkü sen öğretmendin.

Tek kalsan da o ortamda sen yine öğretmendin! Senden aldığım güçle büyüdüm, bedenim kocaman olsa da etrafımdaki minikler bana öğretmenim dese de ben senin öğrencin olmayla besleniyorum hala.. Ben öğretmenim, iyi ki öğretmenim.

Yıllar sonra anılarda hayırla anılan olmak için öğretmenim. Ölsem de ölümsüz olmak için öğretmenim! Gelişim için, değişim için tüm samimiyet ve gücümle iyi ki öğretmenim. Ne muhteşem aşk bu!

“Öğretmenler Gününüzü Kutlarım.”

ESMA SARIDİKEN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İletişim Bilgileri
Habibler Mah. Kırçiçeği Cd. No:83 Kepez/Antalya Kepez- Antalya
  • Telefon / E-Posta
  • (0242) 3408080
  • info@enerjikoleji.net