Neden Enerji

Esma Sarıdiken, Karabük doğumluyum. Üç çocuk annesi ve Sınıf Öğretmeniyim,
28 Şubat öğrenci mağdurlarından birisi de benim, 2011 yılında çıkmış olan afdan yararlanarak Akdeniz Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Üniversitenin son yılında Enerji Etüt Merkezini açtım. 5 yıllık deneyimimiz, velilerden gelen talep ve önce Allaha sonra sekiz milyara olan sorumluluğumuz gereği kolej açmaya niyetlendik.

5 yıllık etüt tecrübemizde 1. Sınıftan 8. sınıfa kadar çocuklarımızın akademik başarılarını takip ettik. Özellikle öğretmenlerin okulda verdikleri ödevleri anlayarak yapmalarını sağladık. Çalışan velimizin gönül rahatlığıyla bırakabileceği, yemeğini yiyebileceği, akranlarıyla beraber vakit geçirebileceği güvenli bir ortamla akşamları öğrencimizin ailesiyle birlikte verimli vakit geçirmesini sağladık.

Özellikle yaz okullarında bir çok sosyal aktivitelerle çocuklarımıza aracı olduk.

Etüt merkeziyken çocukların okula göre daha az zaman geçirmesinden dolayı keşke kolej olsaydık diyorduk. Çünkü çocuklar en çok ödev için geliyor ve eğlenmeye, mutluluğa az vakit kalıyordu. KHK’nın almış olduğu karar bizim bu düşüncemizi daha da hızlandırmaya neden oldu.

Öncelikle tüm kolejlerin eğitim öğretimde ön planda olması tüm eğitim yuvaların sadece özel sektör değil eğitim yuvalarının çok iyi olması gerektiği noktasında tüm öğretmenler ve yöneticilerin hem fikir olması gerekiyor.

Hep verdiğim bir örnek vardır; bir eşya satmak istesem Antalya’da, Türkiye’de hatta tüm dünya da en önde olmak isterim fakat eğitim yuvalarında en önde olmaktan öte öncü olmak isterim.

Bütün kurumların eğitim ve öğretimde çok iyi olması gerektiğine inanıyorum. Çünkü biz sadece öğrencilerimizin başarılarını değil, tüm toplumun ve dünyanın 8 Milyara hitap edecek türden çocuklar yetiştirmek olduğuna inanıyoruz.

Diğer kolejlerden farkımızı anlatmak çok kolay; çünkü öğretmenimizden öğrencisine kadar çok hassas kriterlerle seçtiğimiz bir kolej.

Özellikle vurgulanması gereken bir nokta da şudur ki; ilim, fenni ilim ve dini ilim olmak üzere ikiye ayrılmıyor. Biz ilmi fenni ve dini ilimler olarak değil de, faydalı ve faydasız ilim olarak ayırmak istiyoruz.

Çünkü bir kimya bilgisi başka bir insanla yok etmek için kullanıldığında ya da bir dini bilgi kaynaksız bağlantı kurulduğunda insanlığa zarar verdiğini biliyoruz. Dini ve fenni ilimlerin harmanlandığı çocuğun hayatının müzik, sanat, resim, Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin hayatı, İngilizce bunların hepsinin en güzel şekilde olmazsa olmazı olarak yerleşmesi noktasında öğretmenlerimle ders programlarımla elimizden geleni yapacağız.

Onun için çok farkımız olacak Rabbim bizi mahcup etmesin, en güzel şekilde önde ve öncü olmayı nasip etsin.

Bu soru bizi heyecanlandırıyor. Çünkü misyon ve vizyonumuzun kaynağı burada yatıyor.

Rehberlik servisimiz manevi ve akademik eğitim olarak iki ayrı alanda hizmet vermektedir. Amacımız çocuklarımızın ruh dünyalarına inerek onlara etkin ve psikolojik danışmanlık yapmaktır.

Her sınıfta rehberlik dersleri sistemli ve düzenli yapılmakta, birebir görüşmeler veli işbirliği ile yürütülmektedir.

Kulüp çalışmalarında sosyal aktivite, bilişsel beceri, duygusal gelişim, bedensel gelişim, çoklu zeka vb. bir çok kuram, yöntem, teknikle ilgili çalışmalar var. Biz özellikle sonucuna inandığımız, başarabileceğimiz, planlayabildiğimiz ve o konuda ki eğitimcileriyle yol alabileceğimiz alanları seçtik.

Öğretmen adaylarımızı çok hassas ve özel kriterlerle seçtik.  Dört özellik aradık. İşindeki ehliyet, özel hayatının milli manevi değerlere uygunluğu, siyaset ve dedikodudan uzak bir iletişim, okulumuzun irfan yönünü desteklemesi.

Tecrübeli ve milli değerlerin farkında öğretmenlerimizle, öğrencilerimizin en iyi düzeyde akademik gelişim sağlaması öncülüğümüzdür.

Adını koymaya niyetlendiğimiz gün en güzel gündü benim için, çocuğunuza isim ararken ki heyecan gibi. Çok isimler eledik, sloganımıza misyon ve vizyonumuza ve yapacağımız işe uygun isim Enerji idi. Enerji kelimesinin zıddı yoktur. Duyulduğu an hissedilen bir isim. Çocuklar için öğretmenler için, eğitim yuvaları için istenilen bir sıfat olarakta karşımıza çıkar. Enerjimiz hiç bitmeden Rabbimin rızasını kazanacak işler yapmayı Rabbim nasip etsin.

Her çiçeğin dili ruhu ve anlamı vardır. Amblemimizde bulunan lale Allah’ı ve Peygamberi seven bireyleri temsil etmektedir.

İletişim Bilgileri
Habibler Mah. Kırçiçeği Cd. No:83 Kepez/Antalya Kepez- Antalya
  • Telefon / E-Posta
  • (0242) 3408080
  • info@enerjikoleji.net