Sen Değersin

Enerji koleji;  akademik, sosyal ve manevi alanlarda yapacağı çalışmalarla ilgili hazırladığı takvimi her sene olduğu gibi bu sene de bir tema üzerinde uygulayacak.

 İlk sene “TERTEMİZİM” dedik,  ikinci yılımızda senin “FARKINDAYIM” diyerek öğrencilerimize seslendik ve  bu sene ise “SEN DEĞERSİN” diyoruz.

Çıkış kaynağımız İSRA 70. AYET :

“BİZ İNSANI ŞEREFLİ KILDIK”

Ey insan SEN SAYGIYA DEĞERSİN, SEN SEVGİYE DEĞERSİN, SEN DÜRÜST OLMAYA DEĞERSİN, VE ÖZ DEĞERLERİMİZ ….

Yaratılanların en şereflisi insan! TEMELİ AHLAK OLAN ŞEREF .

Ahlak, insanı ilgilendiren her şeydir. Bu bağlamda ahlaki fiiller ahlakın kendisi değil, onun bir sonucudur. Bizde çocuklarımıza onları ilgilendiren her konuda ahlaki değer ölçülerini öğretmek, uygulatmak ve yaşatmak istiyoruz.

Değerler; genel bir çerçeve olarak insan davranışlarını belirleyen ilkeler, davranışları yönlendiren genel kılavuzlar olarak tanımlanmaktadır. 

Peygamber ( as) “Kendi değerini bilen helak olmaz” buyuruyor. Kendinin değeri, kendine ait olan her şeyin değeri, değersizlik ölçütleri ve değer değişimi.

Öğretmenlerimizle uzun uzun düşündük. Her yaşın öğretim planını, MEB kazanımlarını, özel gün ve haftaları, velilerimizin taleplerini, öğretmenlerimizin hayalleri ile birleştirip tüm müfredata ara ara tatlı tatlı yerleştirdik.

Büyüklerimiz der ya hani “ Aman gençliğin değerini bil, sağlığın değerini bil, gözlerinin değerini bil…” Elimizdeki değerler, kazanılması gereken değerler, keşfedilmemiş değerler…

Çok heyecanlıyız. Sen değersin diyeceğiz tüm yıl. İnşallah öğrencilerimizi,  velilerimizin de arzu ettiği değere ulaştıracağız.

Sonuç olarak bu seneki temamıza Türkiye ve dünya insanlığının da çok ihtiyacı var. Muhakkak kazanacak olan İyi niyet ve samimiyet olacak, farkındayız. Tertemiz yüreklere  “SEN DEĞERSİN”in farkındalığını kazandıracağız.

Haydi bismillah

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İletişim Bilgileri
Habibler Mah. Kırçiçeği Cd. No:83 Kepez/Antalya Kepez- Antalya
  • Telefon / E-Posta
  • (0242) 3408080
  • info@enerjikoleji.net