EN İYİ ARKADAŞIM

Kitap en değerli arkadaşımızdır. Kitap okumak bir alışkanlıktır. Bu alışkanlığın oluşması ve korunması için bazı özel çalışmalar yapmak ve sorumlulukları yerine getirmek gerekir.

Kitap okuma alışkanlığımızı geliştirmek için özellikle kitapları belli zaman periyotları dahilinde okumak gerekir. Bu bilinçle bizler de yola çıktık.

Açıldığımız günden bu yana başlatmış olduğumuz kitap okuma etkinliği sonunda meyvesini verdi. Öğrencilerimizle her ay farklı derslerde 20 dakikalık kitap okuma saati yapıldı. Okulun ilk aylarında henüz okuma yazma bilmeyen 1.sınıflar için 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri de 1.sınıflara kitap okuyarak etkinliğe katılmalarına yardımcı oldular. 03.12.2018 tarihi ile kitap okuma saatlerimizi öğle arasına taşıyarak etkinliği devam ettirdik. Tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin etkinliğe gönüllülükle katıldığını gözlemledik.

Çalışmalarımıza ek olarak 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencileri ile sene başında belirlenen ortak kitapları okuma çalışması Türkçe dersinde yapılıyor. Öğrenciler okudukları kitaplardan sınav oluyorlar. Bu yüzden önceliğimiz nitelikli kitap okumalarına yardımcı olmaktır. Bu sayede kendileri de nitelikli kitaplara ulaşabilecek seviyeye geleceklerdir. Ayrıca çalışma sırasında öğrencilerimizin belirlenen kitapları bitirip kendi seçtikleri kitapları da okuduklarını gözlemliyoruz. Bu da doğru adımlar attığımızı gösteriyor.

Çalışmalarımızda yer alan örtük öğrenme hedeflerimizde ise; Enerji okulunda öğrencilerin okuma, okuduğunu anlama, düşünceleri yorumlama gibi temel beceri olarak kazanmış olmaları hedefleniyor. Çalışmalarımıza katılan ve destekleyen öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Comments are closed.
İletişim Bilgileri
Habibler Mah. Kırçiçeği Cd. No:83 Kepez/Antalya Kepez- Antalya
  • Telefon / E-Posta
  • (0242) 3408080
  • info@enerjikoleji.net